Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Biblioteka

Współczesna szkoła nie może prawidłowo funkcjonować bez dobrze prowadzonej i wyposażonej biblioteki. Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach jest miejscem, w którym skupiają się działania dydaktyczne i wychowawcze wynikające z programu wychowawczego, programu profilaktycznego i planu dydaktyczno-wychowawczego.

Zasadniczym celem pedagogicznym zatrudnionych nauczycieli – bibliotekarzy Katarzyny Rogowskiej i Beaty Biernasiak jest przygotowanie ucznia do procesu samodzielnego kształcenia. Uczniowie nabywają umiejętności szukania i przetwarzania informacji oraz nawyku sięgania po książkę jako źródła wiedzy. Ważnym atutem naszej biblioteki jest skomputeryzowana obsługa czytelnika za pomocą programu komputerowego Biblioteka szkolna MOL oraz dostęp do Internetu jako źródła informacji niezbędnego w nowoczesnym procesie samokształcenia.

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 11500 woluminów i składają się na niego przede wszystkim lektury i podręczniki, ale również książki popularnonaukowe, literatura młodzieżowa oraz bogaty zbiór słowników, encyklopedii i innych wydawnictw informacyjnych. Możemy pochwalić się również bogatym zbiorem wydawnictw dotyczącym życia, twórczości i pontyfikatu patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Użytkownicy biblioteki mogą skorzystać ze znajdujących się w niej zbiorów audiowizualnych. Zgromadzone płyty DVD oraz kasety VHS są chętnie wykorzystywane do realizacji programów profilaktycznych oraz urozmaicenia lekcji z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Uczniowie mają do dyspozycji 16 samodzielnych stanowisk pracy w czytelni oraz 4 stanowiska komputerowe w centrum multimedialnym. Na zajęciach w bibliotece często wykorzystywany jest sprzęt audiowizualny telewizor, odtwarzacz VHS i DVD oraz magnetofon.

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Nawigacja

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Skontaktuj się