Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Sylwia Kraska

Do pobrania:

Jak efektywnie się uczyć - pobierz (.pdf)

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

Poniedziałek 900-1300
Wtorek 830-1400
Środa 900-1300
Czwartek 900-1200
Piątek 800-1300

ZAKRES OBOWIĄZKÓW PEDAGOGA SZKOLNEGO

Pomoc wychowawcom klas w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowaniu przyczyn niepowodzeń szkolnych i trudności wychowawczych, analizowanie wyników nauczania i ocen zachowania, rozmowy z rodzicami, porady wychowawcze, prowadzenie lub organizowanie prelekcji i dyskusji na tematy ważne i interesujące młodzież.

Określenie form i sposobów udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej odpowiednio do rozpoznawanych potrzeb.

Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki w stosunku do uczniów z udziałem rodziców, nauczycieli.

Wspieranie działań i opiekuńczych nauczycieli wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.

Koordynowanie działań podejmowanych na terenie szkoły z zakresu orientacji zawodowej, tj. prowadzenie zajęć oraz organizowanie spotkań z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Działania na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, poprzez informowanie uczniów o możliwościach i procedurze uzyskania zasiłków i innych form pomocy materialnej oraz współdziałanie z instytucjami i organizacjami pozaszkolnymi wsparcia materialnego.

Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Poradnią i innymi poradniami w zakresie konsultacji metod i form pomocy udzielanej uczniom oraz w zakresie specjalistycznej diagnozy w indywidualnych przypadkach.

Ułatwienie wzajemnego poznania się uczniów w nowym zespole klasowym przez prowadzenie zajęć integrujących grupę.

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO GDY:

• nie radzisz sobie z nauką
  • nie potrafisz nawiązać kontaktu z rówieśnikami
  • masz problemy osobiste i nie potrafisz sobie z nimi poradzić
  • zastanawiasz się, którą szkołę wybrać

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA W KAŻDEJ SYTUACJI, JEŚLI TYLKO POTRZEBUJESZ WSPARCIA DOROSŁEJ OSOBY.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY WAS DRODZY RODZICE - WSPÓLNIE BĘDZIEMY SZUKAĆ ROZWIĄZAŃ TRUDNYCH SYTUACJI WYCHOWAWCZYCH I WSPIERAĆ AKTYWNIE ŻYCIE DZIECI

Służę wsparciem w trudnych chwilach i pomocą w rozwiązywaniu problemów

Głównym partnerem pedagoga szkolnego i beneficjentem jego pomocy jest uczeń.

Jeżeli masz problem:

• z nauką
  • z adaptacją do nowych warunków szkolnych
  • jesteś w trudnej sytuacji materialnej
  • masz problemy ze zdrowiem
  • chcesz porozmawiać o trudnej sytuacji, w której się znalazłeś

....przyjdź do pedagoga szkolnego, sala 09.

Nawigacja

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Skontaktuj się